Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Bagarmossen Kärrtorp Bollklubb
Utveckling - Glädje - Gemenskap
F12

Cupen närmar sig!
2020-10-08 21:28
Lagindelning och spelschema för söndagen 18/10

Hej!

Nu är det äntligen snart dags för ICA Supermarket Bagarmossen Höstcup!

Som tidigare meddelats spelar vi på söndagen 18/10 och för att minska tiden som varje lag tillbringar på Kärrtorps IP är det ett ganska tight spelschema.

Klubben har bett oss informera er om att det är följande riktlinjer som gäller:  

  • Alla spelare, ledare, domare och funktionärer som känner minsta symtom stannar hemma.

  • Vi håller oss utomhus och undviker att använda omklädningsrummen till annat än toalett.

  • Vi håller en god handhygien, på alla toaletter finns det tvål och pappersservetter.

  • Vi tänker på att minimera publik, hjälps gärna åt med att skjutsa spelarna till cupen för att minska antalet personer på plats. De som ändå är på plats sprider ut sig ordentligt runt planer och rör sig bort från planerna under eventuella pauser.

  • Vi håller avstånd vid eventuella köer vid kiosk och grill.

  • Vi har ett anpassat utbud och servering i vår kafeteria och grill, försäljningen sker genom kiosklucka och utomhus (ingen kafeteria inomhus).

  • Vi hälsar inte på varandra genom handslag- eller klapp utan med en vink.

Alla förutom ni som har anmält er som funktionärer dvs föräldrar till Celine, Dagmar, Ditte, Lea och Vera D måste omgående swisha cupavgiften på 100kr till Malin (0739298868). Hör av dig ifall du föredrar annat inbetalningssätt alternativt ifall du behöver ekonomisk hjälp från klubbens fond.

Vi ställer upp med två lag enligt nedan:

Grupp 1, BKBK Grön (Tomas och Ulf)

Celine                Dixie

Ella                     Hedda

Julia                   Lenke

Lykke                 Marilyn

Nesrin                Dagmar            

Theodora          Ditte

 

Alla matcher spelas på plan 2B (2x12 min/match)

Kl.09:00 BKBK:Grön – Huddinge IF:1

Kl.09.35 Hammarby IF:F2012:6 – BKBK:Grön

Kl.10.10 BKBK:Grön – Vattentuna Damfotboll:Röd

Kl. 10.45 Skarpnäck FF:Svart – BKBK:Grön

 

Grupp 2, BKBK Svart (Emma och Malin)

Alexa                 Elin

Elsa                    Ines

Lea                     Lydia

Magda               Neia

Nina                   Thea

Vera D               Vera K

 

Alla matcher spelas på plan 2D (2x12 min/match)

Kl.09:00 BKBK:Svart – Huddinge IF:2

Kl.09.35 Årsta FF – BKBK:Svart

Kl.10.10 BKBK:Svart – Vattentuna Damfotboll:Vit

Kl. 10.45 Skarpnäck FF:Vit – BKBK:Svart

 

Meddela eventuella förhinder så snart som möjligt eftersom vi har några som står på reservlistan.

Vi ser fram emot en rolig förmiddag tillsammans!

Hälsningar/Malin, Emma, Tomas och Ulf